Ceny - Bezpieczne używanie autoklawów

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży i poproś o cennik na nasze produkty.Bezpieczne używanie autoklawów
autoklawjest uważany za standardowe wyposażenie większości laboratoriów naukowych. Jego zastosowanie to przede wszystkim sterylizacja przedmiotów laboratoryjnych i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń. Ten proces sterylizacji najlepiej stosować na początku i na końcu projektu lub eksperymentu. Na początku projektu naczynia szklane i instrumenty są sterylizowane w celu wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń. Pod koniec projektu autoklaw służy do sterylizacji wszelkich odpadów ubocznych i pojemników na odpady. Autoklawy sterylizują bardzo skutecznie za pomocą pary pod ciśnieniem w temperaturze około 270 stopni, ale ta para pod wysokim ciśnieniem może być również niebezpieczna dla operatora autoklawu. Ekstremalnie wysokie temperatury autoklawu, które działają tak dobrze podczas sterylizacji, mogą również powodować nieprawidłowe działanie autoklawu bez odpowiedniej opieki i użytkowania. Oto kilka najważniejszych wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z autoklawu:

Przeczytaj instrukcję:
Choć może się to wydawać oczywiste, nie można tego przecenić. Niezwykle ważne jest, aby przeczytać i w pełni zrozumieć zasady prawidłowego użytkowania autoklawu. Każdy autoklaw posiada specjalne funkcje, które są unikalne dla jego bezpiecznej obsługi. Nie zakładaj, że tylko dlatego, że użyłeś jednego rodzaju autoklawu, możesz użyć ich wszystkich. Jeśli nie ma instrukcji, skontaktuj się z producentem, aby ją wysłać.
Uczyń go sterylnym:
Najważniejsze w działaniu autoklawu jest upewnienie się, że elementy są całkowicie wysterylizowane. Worki i taśmy do autoklawowania zawierają barwnik, który zmienia kolor po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Jednak ponieważ barwnik znajduje się na zewnętrznej powierzchni, nie można mieć 100% pewności, że wnętrzności są sterylne, po prostu sprawdzając zmianę koloru. Sztuczka polega na włożeniu taśmy barwnikowej przymocowanej do sznurka głęboko do opakowania zawartości. Przymocuj sznurek z taśmą do zewnętrznej strony torby i wyciągnij taśmę wskaźnikową, aby sprawdzić. Tylko upewnij się, że nie otwierasz zainfekowanego materiału, aby zakopać taśmę z barwnikiem.
Praktykuj regularną konserwację:
co miesiąc będziesz chciał użyć jakiegoś biologicznego wskaźnika, aby upewnić się, że autoklaw działa prawidłowo. Jeśli barwnik lub wskaźnik nie działają, sprawdź autoklaw pod kątem możliwych problemów i ponownie wysterylizuj. Rutynowa konserwacja to najlepszy sposób na zapewnienie prawidłowego działania. Wiek i rodzaj wody mogą decydować o częstotliwości konserwacji. Ponadto pamiętaj o codziennej lub cotygodniowej zalecanej konserwacji, a także o upewnieniu się, że filtry siatkowe są czyste przed każdym uruchomieniem.
Podstawy bezpieczeństwa autoklawów:
Ponieważ autoklawy wytwarzają tak wysokie ciepło i ciśnienie, każdy obsługujący autoklaw powinien być świadomy niebezpieczeństw związanych z tymi warunkami. Zablokuj wszystkie drzwi i uszczelki przed uruchomieniem. Większość autoklawów ma blokady bezpieczeństwa, które zapobiegają uwolnieniu pary pod wysokim ciśnieniem, ale nie wszystko. Jeśli nie, bądź bardzo ostrożny. Nie wszystkie jednostki mają również odpowiednie osłony termiczne, więc nie dotykaj autoklawu podczas pracy, chyba że masz pewność, że nie zostaniesz poparzony. Wnętrza również mogą być niebezpiecznie gorące, dlatego podczas wyjmowania zawartości należy zawsze nosić rękawice odporne na ciepło. Nie pozostawiaj niczego łatwopalnego w pobliżu autoklawu. Poszukaj natychmiastowego leczenia w przypadku oparzeń. Podczas gdy drobne oparzenia można leczyć za pomocą laboratoryjnej apteczki, oparzenia twarzy lub dużej części ciała wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.
Uważaj na przyczyny awarii:
Awaria autoklawu ma zazwyczaj jedną z dwóch przyczyn: błąd operatora lub awaria mechaniczna. Aby uniknąć awarii, przeprowadź konserwację i potwierdź sterylizację. Błąd operatora może obejmować blokowanie pary przez niewłaściwe użycie pojemnika, niedodawanie wody przed autoklawowaniem suchego wsadu lub niewystarczające ustawienie czasu oraz używanie pojemników lub worków, które są zbyt duże dla autoklawu lub przepełnienie worków.
Dzięki najlepszym praktykom i dobremu wyposażeniu możesz zapewnić bezpieczne i wolne od obrażeń użytkowanie autoklawu. Aby uzyskać niedrogie, wysokiej jakości autoklawy, odwiedź EURO-MEDICAL .

http://www.euro-medical.pl/defibrylatory
http://www.euro-medical.pl/autoklawy
http://www.euro-medical.pl/spirometry
http://www.euro-medical.pl/aparaty-do-znieczulania
http://www.euro-medical.pl/koncentratory-tlenu
http://www.euro-medical.pl/detektor-tetna-plodu
http://www.euro-medical.pl/negatoskopy
http://www.euro-medical.pl/lozka-szpitalne
http://www.euro-medical.pl/szafki-przylozkowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-do-przewozenia-chorych

Czytaj więcej »

Ceny

Poznaj naszą oferte w niskich cenach.

Czytaj węcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.