Aparatura Medyczna - Upewnij się, że Twój używany sprzęt medyczny jest właściwym materiałem

Zapraszmy do skozystania z naszej aparatury medycznej. Zapoznaj się równiez z naszym sprzętem medycznym.

Upewnij się, że Twój używany sprzęt medyczny jest właściwym materiałem


Kupowanie używanego sprzętu medycznego staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla zakupu nowego sprzętu. Ma to sens finansowy nie tylko w przypadku tworzenia małych klinik i gabinetów lekarskich, ale także w przypadku większych szpitali i klinik, które starają się dokładniej kontrolować swoje wyniki finansowe.

Gdy używany sprzęt medyczny zostanie odpowiednio odnowiony , może być prawie tak dobry, jak nowy, z podobną oczekiwaną żywotnością, ale sprzedawany za połowę lub mniej ceny. Jednak popełnienie błędu przy wyborze sprzedawcy i / lub zakupionego sprzętu może być bardzo kosztowne. A koszt to nie tylko kwestia dolarów - źle działający używany sprzęt medyczny może również niekorzystnie wpływać na życie. Oto, jak uniknąć typowych pułapek związanych z kupowaniem używanego sprzętu i upewnić się, że za każdą złotówkę wydaną na sprzęt medyczny otrzymasz najwyższą wartość i wydajność:

1. Poszukaj  CERTYFIKOWANEGO używanego sprzętu medycznego
Kiedy szukasz sprzedawcy do zakupu używanego sprzętu medycznego, chcesz mieć pewność, że jest on certyfikowany. Certyfikowany sprzęt używany ma określone kwalifikacje, które zechcesz potwierdzić. Zwykle jest poddawany wielopunktowej kontroli funkcjonalności, aby upewnić się, że jest zgodny z odpowiednimi normami technicznymi przemysłu inżynieryjnego. Naprawy lub regulacje zostały wykonane zgodnie ze specyfikacjami producenta oryginalnego sprzętu, a sprzęt jest certyfikowany do działania jak nowy. Często obejmuje tę samą roczną gwarancję, która miałaby zastosowanie do nowego sprzętu.

2) Zapytaj o zasady instalacji, konserwacji zapobiegawczej i napraw.
Nie musisz tylko mieć pewności, co stanie się z maszyną, zanim ją kupisz. Chcesz też mieć pewność, czego się spodziewać po dokonaniu zakupu. Zapytaj, czy cena obejmuje instalację i szkolenie personelu. Zapytaj, ile miesięcy jest oferowana konserwacja zapobiegawcza. Norma powinna wynosić około sześciu miesięcy i powinna obejmować takie rutynowe czynności konserwacyjne, jak kontrola i kalibracja, bezpłatne regulacje i drobne naprawy, w razie potrzeby. Zapytaj również, czy jest dostępny sprzęt wypożyczony na wypadek konieczności naprawy sprzętu i potwierdź, że dostępność części zamiennych jest gwarantowana przez co najmniej pięć lat.

3) Trzymaj się nazw marek.
Poszukując sprzętu, edukuj się na najpopularniejszych modelach najpopularniejszych marek. Jeśli trzymasz się tego, co jest uważane za śmietankę, rzadziej napotkasz cytryny. Zakup sprzętu medycznego to duża inwestycja, nawet jeśli jest używana, więc nie wierz nikomu na słowo jego niezawodności. Sprawdź tło, dokumentację konserwacji, jeśli jest dostępna, i przeprowadź badania, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepsze dostępne modele i marki używane.
4) Miej świadomość różnych rodzajów regeneracji sprzętu.
„Sprzęt poddany regeneracji” jest sprawdzany przez wyspecjalizowanych techników w celu sprawdzenia, czy spełnia on normy operacyjne i eksploatacyjne producenta. Jest dokładnie czyszczony, dezynfekowany i sterylizowany.
„Sprzęt odnowiony kosmetycznie” jest weryfikowany pod kątem zgodności ze standardami operacyjnymi i eksploatacyjnymi producenta. Jest w pełni odkażony i pomalowany, wyczyszczony lub w inny sposób wizualnie i kosmetycznie odrestaurowany, aby wyglądał świeżo i nowy oraz usuwał wszelkie wizualne niedoskonałości, w tym ślady zużycia. Należy pamiętać, że sprzęt medyczny, który wygląda jak nowy kosmetycznie, wzbudza zaufanie zarówno pacjentów, personelu, jak i techników. Jeśli jednak Twój sprzęt jest używany w miejscach niedostępnych dla pacjentów lub gości, wygląd nie jest tak ważny. W takich przypadkach liczy się funkcjonalność i niezawodność urządzenia, a mądrze jest nie poświęcać dodatkowych pieniędzy na kosmetyczną renowację.
„Sprzęt odnowiony części” to sprzęt medyczny, w którym części są wymieniane w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności, wraz z odnowieniem kosmetycznym.
Aby zapewnić pełne i długotrwałe użytkowanie sprzętu medycznego, sprzęt medyczny można zasadniczo poddawać przeglądowi. W „całkowicie odnowionym sprzęcie” główne funkcjonalne części lub komponenty, które mają różne skłonności do awarii w czasie, są zastępowane nowymi lub zmodernizowanymi częściami. Urządzenie jest ponownie składane, testowane pod kątem pełnej funkcjonalności zgodnie ze standardami OEM, a także w pełni odnowione kosmetycznie.

Czytaj więcej »

Aparatura Medyczna

Zapraszamy do zakupu naszych sprzętów medycznych w atrakcyjnych cenach.

Czytaj więcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.